מס רכישה בשתי עסקאות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 23:59, 25 בנובמבר 2014

  שלום, אני מבצעת 2 עסקאות :1. רכישת חלק בדירה לאחר הרכישה יהיה לי פחות משליש בנכס 2. קבלת דירה ללא תמורה , שאלתי היא לפי דעתי עלי לבצע קודם את העסקה הראשונה כי אז עדיין אחשב לחסרת דירה לנושא מס הרכישה לגבי העסקה השנייה ,האם זה נכון?וכן מה התאריך הקובע בשתי העסקאות לנושא מס הרכישה (הפטור ) ,חתימת החוזים או העברת הזכויות בפועל?

  השב
 • 10:56, 26 בנובמבר 2014

  חגית שלום, אכן עדיף ראשית לרכוש חלק בדירה שאינו עולה על שליש ואח"כ את העסקה השניה. המועד הקובע הוא מועד חתימת ההסכם ולא הרישום בטאבו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.