העברה ללא תמורה בין אחיות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 19:24, 26 בנובמבר 2014

  שלום רב אחותי רוצה לתת לי דירה במתנה בשווי 600,000 ₪ יש לציין שיש לי דירה שאני גרה בה שאלתי האם אני ישלם מס רכישה וכמה ?

  השב
 • 19:33, 26 בנובמבר 2014

  לי ערב טוב. בהעברת דריה בין קרובים חל מס רכישה מופחת בשיעור 1/3 מהמס הרגיל. אני הייתי חושש דווקא ממס שבח ולא ממס רכישה, זאת מאחר ואין פטור ממס שבח בגין עסקת העברה ללא תמורה בין אחים (הפטור בוטל לפני כשנה) , לכן חשוב לברר עם אחותך אם היא זכאית לפטור ממס לפי הוראות החוק החדשות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.