פטור ממס שבח על דירה שנייה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 07:52, 29 בספטמבר 2013

  שלום ובוקר טוב לכולם. בשנת 2000 רכשתי דירת מגורים והתגוררתי בה עד שנת 2010. בשנת 2010 התחתנתי ורכשתי דירה "על הנייר" מקבלן אשר סיים לבנות את הדירה ומסר לי את המפתחות לפני מספר ימים (26.9.2013). אני ואשתי מעוניינים למכור את הדירה שרכשנו ביחד מהקבלן. (הבהרה: לאשתי אין זכויות בדירה הראשונה מלפני הנישואים ובשבילה הדירה של הקבלן היא דירת מגורים יחידה) האם יש לי פטור ממס שבח?

  השב
 • 19:35, 29 בספטמבר 2013

  עידן שלום. שאלת הזכאות לפטור ממס שבח נבחנת בחוק עפ"י מס' חלופות כשאחת מהן הנה - שאלת ניצול הפטור במכירת דירה ע"י התא המשפחתי (בני זוג וילדיהם שמתחת לגיל 18 שנים) במהלך 4 שנים שקדמו למכירת הדירה בעסקה המדוברת, ללא כל קשר למס' דירות שבבעלות התא המשפחתי. על כן, ככל שלא נמכרה דירה ע"י מי מהתא המשפחתי במהלך התקופה האמורה לעיל, ניתן לנצל את הפטור.
  יובהר כי המצב החוקתי עומד להישתנות ביום 1.1.14 עם כניסת הרפורמה במיסוי מקרקעין לתוקף. מכל מקום בטרם עריכת עסקה עליך לקבלת חוו"ד מעו"ד המתחמה בתחום לאחר פרישת כל הפרטים הרלבנטיים לעסקה ולא להסתמך על התשובות בפורם אשר מן הסתם כלליות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.