תשלום מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלון יפה

  נשלח ע"יאלון יפה 10:15, 6 בינואר 2015

  בבעלותי שליש דירה שירשנו אחי ואחותי בערך כולל של כ 380,000.₪ לפני כשנתיים רכשתי דירה בערך של כ 1,300,000. האם עלי לשלם מס רכישה בשיעור של 6% אוו 2% ?(חלקי שליש בדירה שירשנו)

  השב
 • 23:30, 10 בפברואר 2015

  אלון שלום. עפ"י הגדרת "דירה נוספת " בחוק המדובר על בעלות בדירה או בחלק בדירה שעולה על שליש, על כן נראה לי כי במידה ואין בבעלותך יותר משליש בדירה לא תצטרך לשלם מס גבוה "כדירה נוספת" בעת רכישת דירה אחרת.
  מיכאל אבירם , עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.