פינוי בינוי בחיפה ? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אביבית

  נשלח ע"יאביבית 10:59, 7 בינואר 2015

  יש לי דירה במתחם שעומד לעבור פינוי בינוי בחיפה. היזם מציע לי בתמורה לדירתי שתיהרס - דירה חלופית מסוימת ללא תמורה נוספת (זה מה שמציעים לרוב הדיירים) : הצעה נוספת של היזם והקבלן: שאקבל דירה חלופית אחרת ( קצת יותר טובה) - בתוספת תשלום של כ100 אלף ש"ח. כלומר שאשלם לו 100 אלף ש"ח תוספת עבור שדרוג הדירה. האם עבור תוספת ה100 אלף ש"ח: אאלץ לשלם מס שבח או מס רכישה? או שמכיוון שהעסקה היא במסגרת פינוי בינוי- אני פטורה ?. תודה, אביבית מחיפה

  השב
 • 23:26, 10 בפברואר 2015

  נא להפנות השאלה לפורום פינוי בינוי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.