קיזוז כנגד הפסד הון במכירת דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:27, 14 בינואר 2015

  שלום, אני ושותף מחזיקים בדירה שברצוננו למכור. יש לי שתי שאלות בקשר לכך: - במידה ומתבצעת מכירת חלקי, 50% , לשותף האם מדובר בארוע מס ? במידה וכן, מה האפשרות וכנגד מה ניתן לקזז הפסדים, הפסדי הון, במכירת דירה ?

  השב
 • 23:24, 10 בפברואר 2015

  דני שלום. זה ארוע מס לכל דבר . לעניין קיזוז הפסדים, נראה לי שניתן לקזז ממס הכנסה, אך אציע לך להפנות את השאלה למי שעוסק במס הכנסה. מיכאל אבירם , עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.