• מוני

    נשלח ע"ימוני 10:44, 2 בפברואר 2015

    שלום האם חל מס שבח על דירה שהתקבלה כירושה , אנחנו 4 אחים הדירה נמכרה וכ"א יקבל 25% כ 400 אלף ש"ח האם צריך במקרה כזה לשלם מס שבח ? אם כן....כמה? תודה

    השב
  • 23:05, 10 בפברואר 2015

    מוני שלום. כפי שפרטתי בתשובתי הקודמות מס', על מנת לקבל פטור ממס שבח במכר דירה שהתקבלה בירושה, יש לעמוד בתנאי סעיף 49ב(5) לחוק מס שבח, הקובע 3 תנאים מצטברים: 1.המורישים הם הורי המוכר. 2. הדירה הנה דירתם היחידה של המורישים. 3. אילו ההורים היו מוכרים את הדירה עתה, הם היו זכאים לפטור ממס.
    מיכאל אבירם, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.