פריסת שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 07:47, 24 בפברואר 2015

  האם במכירת דירת מגורים מזכה חייבת בלינאריות חדשה, ניתן לפרוס את שבח ל-4 שנים (בכפוף למבחני הפריסה במקרה שלי החל מ 2012). או שמכיוון שהשבח בשנים 2012 ו 2013 פטור (מכירה בתקופת המעבר) ניתן לפרוס את השבח רק החל מ 2014 ?

  השב
 • 14:47, 26 בפברואר 2015

  שי שלום. עקרונית ניתן לבקש פריסת מס גם כשמדובר על מס לינארי, אך הדבר אפקטיבי ומועיל לנישום בעסקאות שמועד הרכישה שלהם לפני 7.11.2001 (תקופת תחולת המס השולי שעשוי להגיע ל- 48%). או במקרה בו המוכר הנו מעל גיל 60 , אז המס השולי שלו בגובה 10%, אחרת המס השולי גבוה מהמס הלינארי (25%) ואין כל משמעות לפריסה. דבר נוסף שעליך לקחת בחשבון הוא ההוצאות הנלוות לבקשת הפריסה - עליך להגיש דוחות במס הכנסה לתקופה של 4 שנים כדי לזכות בהטבות הפריסה. לשיקולך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.