מס רכישה ומס שבח - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דייזי

  נשלח ע"ידייזי 21:54, 22 במרץ 2015

  שלום רב לפני כשנתיים הורי בעלי רכשו דירה ורשמו את הדירה על שם אחיו הקטן לאחר שנתיים האח הקטן רוצה להעביר לבעלי ולי את הדירה ללא כל תמורה שיווי הדירה היא כ 1450000 ש"ח האם נצטרך לשלם מס רכישה והוא יצטרך לשלם מס שבח ואם כן כמה בתודה מראש דייזי

  השב
 • 00:06, 8 באפריל 2015

  דייזי שלום. לאור תיקון החוק בינואר 2014, העברת דירה במתנה בין אחים אינה פטורה ממס, ובנסיבות שתיארת אמור לחול מס שבח גבוה. אציין גם כי אמור לחול מס גם על מכירת הדירה לאח ואין כל הטבה במס שבח בעסקת מכר דירה בין אחים. באשר למס רכישה, ככל שבבעלותכם דירה נוספת הרי שאמור לחול מס רכישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.