מס רכישה על קרקע - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 08:50, 6 באוקטובר 2013

  אני מתכנן לקנות קרקע מהמנהל (מכרז) וכרגע יש לי דירה אחת בה אני גר ,האם גם במקרה זה יש אפשרות לדחיית מס רכישה ב עד 24 חודש עד למכירת דירתי הישנה? וכללית האם מעבר למס רכישה היטלי השבחה ואגרות הבנייה למיניהם (הערייה) מסתתר לו מס נוסף

  השב
 • 22:37, 19 באוקטובר 2013

  אבי שלום. דחיית תשלום מס עליה אתה מדבר ניתנת רק כשרוכשים דירה ולא קרקע. מס הרכישה על קרקע הנו בשיעור של 6% , אך ניתן לקבלת 1% חזרה במידה ותציג לרשויות המס היתר לבניית דירה על המקרקעין בתוך תקופה קצובה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.