מס רכישה מופחת למי שמכר 2 דירות - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • קלי

  נשלח ע"יקלי 11:41, 14 באפריל 2015

  מכרתי 2 דירות בפטור ממס שבח כדי לממן רכישת דירה יקרה מקבלן. האם בהתאמה מגיע לי לשלם מס רכישה מופחת או בפטור ככשאני רוכשת את הדירה מהקבלן? הרי אחת מהדירות שמכרתי הינה דירה "חלופית" והשניה נועדה לממן את רכישת הדירה החדשה.

  השב
 • 22:54, 22 באפריל 2015

  קלי שלום. ככלל , חישוב מס הרכישה מתעלם משאלת מקור הכספים שמימנו את הרכישה והשאלה הנשאלת היא האם זו דירתך היחידה או השנייה. במקרה בו רכשת את הדירה בטרם מכירת דירה קודמת שזו דירתך היחידה, עליך להתחייב למכור את דירתך היחידה בתוך פרק זמן של 24 חודשים, אז ייחשב הדבר כאילו רכשת דירה יחידה והמס ייחושב בהתאם, יתרת המס תוקפא עד למכירת הדירה הקודמת בפועל. אך במידה ורכשת את הדירה החדשה בטרם מכרת אחת משתי הדירות שבבעלותך, לא תזכי להפחתת המס כפי שתואר לעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.