מס שבח ומס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 11:23, 26 באפריל 2015

  שלום רב, אודה למענה: ראשית, לגבי מס שבח - הבנתי שפטור יינתן בהנחה שהמכירה של דירה יחידה תתבצע לאחר 18 חודשים מיום קבלת המפתח. כרגע יש קונה. השאלה היא, האם זיכרון דברים עמו כעת (לפני תום 18 חודש) יגרע ממני את הפטור ממס שבח...? איך אוכל "לשמור" את הקונה בינתיים מבלי לגרוע מפטור ממס השבח? האם נכון לחשב מס שבח באופן הבא: מחיר מכירה פחות מחיר רכישה כפול 25%? הדירה נרכשה בינואר 2013. לגבי מס רכישה - הוריי רכשו דירה ומשתייכים למדרגת המס של 5%. אשמח להסבר כיצד מתבצע החישוב? תודה רבה מראש ושבוע מצוין !!

  השב
 • 22:04, 16 במאי 2015

  זכרון דברים, דינו ככל הסכם מחייב ומועד חתימתו קובע לגבי חישוב 18 החודשים. לא ניתן לענות על שאלות של חישוב מס בפורום מפאת מרכבות הנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.