חלוקה ראשונה של עזבון - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 12:49, 28 באפריל 2015

  רציתי לשאול בקשר לחלוקה ראשונה של עזבון שפטורה ממס שבח ומס רכישה אם בוצעה החלפה ללא כניסה של נכסים מחוץ לעזבון. נניח שהעזבון כולל כמה דירות. האם ניתן לרשום בטאבו את נכסי עזבון לפי החלוקה בצו ירושה (נניח שלושה יורשים כל אחד שליש) ורק לאחר מכן לבצע "חלוקה ראשונה" בצורה של החלפה שוות ערך פחות או יותר, כמובן ללא כניסה של מזומנים או נכסים אחרים מחוץ לעזבון .

  השב
 • 22:11, 16 במאי 2015

  שאלתך אינה ברורה, אך אנסה לתמצת את הדין בחלוקת עזבון כדלקמן: כל עוד לא בוצעה חלוקה של נכסי העזבון, בין היורשים, היורשים זכאים לחלק את נכסי העזבון בחלוקה אחרת ממה שנקבע בדין או בצוואה, ובלבד שלא ערבו נכסים וכספים מחוץ לנכסי העזבון,(לרבות איסור תשלומי איזון מכספים מחוץ לעזבון).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.