האם התקופה שהמגרש עמד ריק תחשב כתקופה שהדירה עמדה ריקה לצורך חישוב תקופת הצינון? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 16:32, 28 באפריל 2015

  השאלה שלי מתייחסת למי שמקבל היום מגרש ריק במתנה, ובונה עליו בית. האם יוכל למכור לאחר 18 חודש בפטור ממס שבח? ראיתי שהחוק אומר ששימוש של גן או בית כנסת או דירה ריקה נחשבים כשימוש בנכס לעניין תקופת הצינון של מי שקיבל נכס במתנה. וכן ראיתי שלעניין מספר הדירות שבבעלות המוכר - בעלות על מגרש נחשבת כבעלות על דירה למרות שהדירה נבנתה זמן רב לאחר רכישת המגרש. ולכן אני שואל האם התקופה שהמגרש עמד ריק תחשב כתקופה שהדירה עמדה ריקה לצורך חישוב תקופת הצינון?

  השב
 • 22:12, 16 במאי 2015

  חישוב תקופה 18 החודשים מתחיל ממועד רכישת המגרש / קבלתו במתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.