העברה ללא תמורה בין קרובים- שבח במכירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ענבר

  נשלח ע"יענבר 13:07, 20 במאי 2015

  אני ושלושת אחי מתגוררים בדירה (מחולקת ליחדיות דיור). הדירה של ההורים.יש צו ירושה ( חצי מחלקה מחולקת בין 3 האחים וחצי לאבא). לאבא כרגע יש 3/4 דירה והוא רוצה להעביר לנו במתנה. האם כשנרצה למכור את הדירה נצטרך לשלם מס שבח- וכמה? (אנחנו בפועל גרים בדירה הזו שנים- להורים דירה נוספת והם לא מכרו דירה כבר שנים רבות.

  השב
 • 01:04, 7 ביוני 2015

  ענבר שלום, ההורים יכולים להעביר במתנה את נכסי המקרקעין לילדיהם ללא חיוב במס שבח, אך בעתיד הילדים עשויים לשלם את המס שנחסך בהעברה הנ"ל. יש לבדוק את העניים בצורה מעמיקה לאחר קבלת פרטים רבים החסרים בשאלתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.