תנאים לסגירת משכנתא - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיקי כספי

  נשלח ע"ימיקי כספי 22:58, 31 במאי 2015

  קניתי נכס ממושכן. המוכר התחייב לספק אישור תשלום מס השבחה ולא עושה כך. לכן הנכס עדיין לא רשום על שמי. אני מעונינת לשלם את המשכנתא שהיא על שם המוכר. האם ביכולתי לעשות כך אף שאין בידי המסמכים האמורים? בבנק נאמר לי ששמי לא מופיע במשכנתא ולכן אינם יכולים לשוחח אתי. המוכר דורש ממני תוספת תשלום גבוהה על מנת לאפשר להעבירה על שמי.

  השב
 • 00:37, 7 ביוני 2015

  מיקי שלום, אין כל קשר בין משכנתא למס השבחה. שני הדברים הללו , כל עוד הם רובצים על הנכס, מונעים את רישום הנכס על שמך. הואיל והמדובר על בעיה משפטית וייתכן שאף הפרה של ההסכם, אציע לפנות למי שייצג אותך בחוזה ולברר את הסעדים המגיעים לך בעקבות ההפרה הנחזית, ולא למהר לשלם חובות של אחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.