מס רכישה עם שותף שיש לו זכות להנחה והוא לא חלק מתא משפחתי אחד - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 10:54, 2 ביוני 2015

  שלום רב, אני ובעלי מעוניינים לקנות דירה ביחד (50%) עם מישהו אחר שיש לו הנחה כנפגע פעולות איבה (50% מהדירה). האם נשלם מס מופחת של 0.5%?

  השב
 • 00:30, 7 ביוני 2015

  סימה שלום. ההנחה תינתן רק למי שזכאי לה ועל חלקו בדירה בלבד. אדגיש כי החישוב של מס הרכישה ייעשה על מלוא שווי הדירה לגבי כל אחד מהרוכשים, וכל אחד ישלם מחצית מסכום המס שחושב לפי מדרגות המס להן הוא זכאי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.