מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 10:00, 10 ביוני 2015

  שלום, אני ובת זוגתי לא מתגוררים במשותף, ולי יש דירה טרום הנישואים. במידה ובת זוגתי תרכוש דירה האם יחול עליה מס רכישה? יגאל

  השב
 • 11:17, 12 ביוני 2015

  יגאל שלום. הדבר תלוי בשאלת קיום הפרדה רכושית בינכם בפועל. במידה ונחתם בינכם הסכם ממון והנכם מנהלים משטר רכושי נפרד, הדבר יכול לתרום להוכחת ההפרדה הרכושית וקיים סיכוי שבת זוגתך לא תשלום מס רכישה עפ"י מדרגות דירה נוספת. עם זאת עלי לציין כי עניין זה הנו מורכב, בעיקר לאור פסקי דין שניתנו לאחרונה, ורשויות המס טרם גיבשו דעה וטרם פרסמו הוראת ביצצוע בנדון וכל מקרה נבחן לגופו.
  עליך להמשיך ולתעדכן בהתפתחות העניין דרך עורכי דין הבקיאים בתחום או דרך התקשורת.

  תגובה
 • 20:30, 22 ביוני 2015

  רכשתי חלקת אדמה , יש חוזה ביני לבין המוכר ... אני אמור לשלם את המסים ... בעל הקרקע ירש את החלקה מאביו שנפטר בשנת 1972 . מה אחוז המס שאני אמור לשלם ?

  תגובה
 • 20:42, 22 ביוני 2015

  אחוז המס החל על מכירת קרקע תלוי במועד רכישת הקרקע ע"י ה רוכש המקורי, ובמקרה שלך ע"י המוריש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.