מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 10:30, 11 ביוני 2015

  שלום. לפני שנה וחצי רכשתי דירה שנרשמה על שם בני (בן 21) בסכום של 1250000 ולכן היה פטור ממס רכישה(דירתו היחידה). בני לא מתגורר בדירה והדירה מושכרת. עכשו אנו רוצים להעביר את הדירה על שמי ולי יש דירה אחרת על שמי. שאלותי: 1.בהעברה ללא תמורה מבני אלי האם חל מס רכישה של שליש? 2. והאם מותר לנו לעשות העברה ללא תמורה על דירה שנרכשה לפני שנה וחצי ובני לא גר בה והיא מושכרת? האם אין איזו שהיא תקופת צינון בין הקניה להעברה ללא תמורה? 3.האם יחול מס שבח על דירה זו? 4. במידה ואין מגבלות ומותר לעשות את העברה האם כדאי למהר ולעשות זאת עכשו לפני שיחול החוק החדש של שיעורי מס רכישה על דירה להשקעה (כי לי זו תהיה דירה שניה שארצה להשכיר)?אודה על תשובתך

  השב
 • 11:08, 12 ביוני 2015

  אילן שלום, נושא העברת דירות במתנה הנו מורכב מאוד מאחר ורשויות המס מקפידות מאוד בנושא ובוחנות הצלבות שנעשו בעבר ביו אותם צדדים, וזהו המקרה דנן. מאחר וקנית לבנך את הדירה במתנה ספק אם תוכר העברה הדירה חזרה אליך כמתנה בטרם חלפה תקופת הצינון ואף לאחריה. לכן הייתי מציע לך לשקול שוב את העסקה ולקבל ייעוץ פרטני לפני כל מהלך שעשוי לחייב אותך בתשלום מיסים אף למפרע, בגין העסקה הראשונה.

  תגובה
 • 10:39, 13 ביוני 2015

  תודה על תשובתך. מהי תקופת צינון? כמה זמן מהקניה למכירה?
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.