בעל דירה במתנה רוכש דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 10:27, 12 ביוני 2015

  קיבלתי דירה במתנה. מתגוררת בה בת משפחה. כעת אני רוכש דירה למטרת מגוריי. כיצד הדירה שקיבלתי מתנה משפיעה על שיקולי מס הרכישה. מה המקור?

  השב
 • 10:56, 12 ביוני 2015

  רונית שלום, מאחר ובבעלותך דירה, הרי שרכישת דירה נוספת תחייב אותך בתשלום מס רכישה לפי מדרגות מס לדירה נוספת, אלא אם תתחייבי למכור את הדירה שקבלת במתנה בפרק זמן של 24 חודשים ממועד רכישת הדירה החדשה, ובלבד שעד אז תחלוף תקופת הצינון הקבוע בחוק לגבי מכר דירות שהתקבלו במתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.