מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 08:38, 18 ביוני 2015

  מעוניין לברר כמה פרטים בענין מס רכישה. 1. אני מבין שאם בבעלותי דירה ואני קונה עוד דירה ולא מוכר את הקיימת, אני חייב בתשלום מס רכישה. תוך כמה זמן אני אמור למכור את הדירה הקיימת כדי להימנע ממס רכישה? כלומר, אם נאמר שילמתי את מס הרכישה והחלטתי במהלך זמן שעברתי לדירה החדשה למכור את הראשונה, האם אקבל את החזר מס הרכישה? מה הכללים בענין זה? 2. אם אחד מבני הזוג שרוכש דירה נוספת נכה 100%, הבנתי שיש פטור כלשהו לאדם הנכה. האם אפשר לרכוש את הדירה החדשה על שמו שם האדם הנכה וכך להוזיל את מס הרכישה? תודה לעונים

  השב
 • 12:05, 28 ביוני 2015

  אפי שלום. עליך למכור את דירתך הראשונה בתוך פרק זמן של 24 חודשים ממועד רכישת הדירה החדשה על מנת שתוכל להנות ממדרגות מס רכישה כדירה יחידה. מעניין הנחה לנכה. זו הנחה אישית שלא ניתנת להעברה ומחייבת את הנכה להתגורר בדירה
  החדשה בפועל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.