מס שבח על מכירת 2 הדירות שבבעלותי וקנית דירה אחרת - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עודד אולמן

  נשלח ע"יעודד אולמן 12:21, 7 ביולי 2015

  בבעלותי דירה אחת מושכרת ובכוונתי לרכוש דירה נוספת להשקעה אני גר בדירה של חמתי (היא בת 93) במקרה שחמתי שתחיה עד 120 תלך לעולמה הוסכם בצוואה שאוכל לרכוש את חלקם של שאר היורשים (אנחנו 4 יורשם) שאלתי האם לפי החוק כפי שהוא היום אתחייב במס שבח על 2 הדירות שבבעלותי וימכרו לצורך הרכישה. האם יהיה אז הבדל אם ארכוש מהם את חלקם או שהם יוותרו על הירושה תמורת תשלום

  השב
 • 13:42, 26 ביולי 2015

  עודד שלום. ככל שבבעלותך יותר מדירה אחת, תחויב לשלם מס שבח בגין מכירת הדירות. ויתור על ירושה אינו יכול להיעשות בתמורה אלא חלוקה שונה של הירושה ובלבד שלא תצטרך לשלם כספים בגין הדירה שמקורם מחוץ לעזבון. הדבר נראה לא ברור או סבוך, לכן מומלץ לפנות לעו"ד העוסק בתחום לפני עשיית כל עסקה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.