החזר מס רכישה לנכה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • בתיה

  נשלח ע"יבתיה 08:07, 24 ביולי 2015

  האם אוכל לדרוש החזר תשלום מס רכישה ששולם בשנת 98? אני נכה, ובזמנו לא ידעתי שאני פטורה מתשלום.

  השב
 • 13:26, 26 ביולי 2015

  בתיה שלום. שומת מס הרכישה הופכת לסופית בתום 4 שנים ועל כן נראה לי שחלף המועד לבקשת החזר המס. אם זאת שווה לנסות ובלבד שתציגי בפני הרשויות אישור על נכות בשיעור של 75% לצמיתות, במועד ביצוע העסקה. מכל מקום שמורה לך הזכות לעשות שימוש בפטור פעמיים בחיים ולכן תוכלי לנצלו ברכישה הבאה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.