פריסת תשלום מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 14:14, 17 באוקטובר 2013

  שלום רב, רכשתי דירה, וקיבלתי מס רכישה גבוהה. עו"ד שלי אומר שאפשר לפרוס תשלומים אבל זה יהה צמוד למדד ולריבית. האם הוא צודק? איזה הוראות חוק/ סעיף מדובר? הייתה רוצה לקרוא על זה. תודה, רעות.

  השב
 • 22:16, 19 באוקטובר 2013

  רעות שלום. עורך הדין שלך צודק. נא קראי את חוק מיסוי מקרקעין, בפרק הדן בגביית המס. תוכלי למצוא את החוק באינטרנט באמצעות הקשת שם החוק בגוגל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.