מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 15:49, 22 באוגוסט 2015

  קניתי דירה מקבלן ב23.12.2014 ובחוזה התחייבתי למכור את הדירה שנה מקבלת המפתח. האם ניתן להתחרט ולהשאיר לי את דירה ולשלם מס רכישה לפי התעריף שהיה בשנת 2014. או שיחויב בתעריף המס רכישה החדש.

  השב
 • 12:58, 18 בספטמבר 2015

  ענת שלום, ניתן לשלם את המס לפי מדרגות קודמות אך עליך להוסיף ריבית, הצמדה וקנסות. ניתן לפנות לפקיד המס שיוציא שובר בו יפורטו כל התוספות. ניתן גם להגיש בקשה לביטול קנסות מסיבה ראויה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.