מיסוי על דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יהודית

  נשלח ע"ייהודית 16:38, 13 בספטמבר 2015

  לפני 20 שנים קניתי את דירתי הראשונה מקבלן שטרם העביר אותה בטאבו על שמינו. לפני 5 שנים קניתי דירה קטנה להשקעה, ששוויה נמוך משווי הדירה הראשונה. מאחר והדירה הראשונה עוד לא הועברה בטאבו - קיבלנו פטור ממיסוי על הדירה השניה. לכשהדירה הראשונה תועבר בטאבו נדרש לשלם מיסוי לפי הדירה היקרה יותר למרות שהיא הראשונה. האם ניתו לבקש את הפטור על הדירה הראשונה ולשם עבור הדירה השניה?

  השב
 • 12:51, 18 בספטמבר 2015

  יהודית שלום. לא ידוע לי על פטור ממס רכישה ברכישת דירה נוספת מפאת אי רישום דירה קודמת בטאבו. אני מציע לך לבדוק היטב את ההצהרה השהגשת לרשויות המס. נראה לי שקבלת פטור בטעות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.