מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 20:49, 16 בספטמבר 2015

  שלום רב.. רציתי לשאול בבקשה. יש בבעלותנו בית שמיועד למכירה וקנינו בית אחר שאליו אנו מיועדים לעבור. לצערנו לא מצליחים למכור את הבית ומועד התשלום של הבית שקנינו מתקרב ומגיע .. האם ניתן למכור את הבית שקנינו על פי חוק ( חתמנו לפני חודש על ההסכם) כי יש יותר סיכוי למכור את הבית שקנינו מאשר הבית שכרגע שלנו. והאם יש איזה שהוא מס מלבד מס שבח שצריך לשלם?

  השב
 • 12:43, 18 בספטמבר 2015

  סיגל שלום, אין מניעה חוקית למכור את הדירה החדשה, אלא שיש לכך נפקויות מסויימות כגון:
  1. רוכש חדש לא יכסים לשלם לכם כספים ע"ח התמורה אלא רק בכפוף לרישום הערת אזהרה לטובתו, והדבר לא קל בנסיבות בהן הזכויות טרם עברו על שמכם. 2. לא תקבלו החזר מס רכישה בגין מכירת הדירה החדשה אלא רק אם תמכרו את דירתכם הקודמת טרם מכירת הדירה החדשה, היינו תחייבו לשלם מס רכישה בגין הדירה החדשה לפי מדרגות דירה נוספת. 3. יחול מס על השבח בגין מכירת הדירה החדשה, ככל שיהיה שבח. בהצלחה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.