מס רכישה על מחצית דירה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דידי

  נשלח ע"ידידי 20:09, 6 באוקטובר 2015

  שלום. אני אם חד-הורית וברשותי דירה ראשונה. בעקבות פטירתו של אחי, מועברת דירתו כחוק להורי. הורי רוצים להעביר את הדירה על שמי ואחותי (כך שעל שמי תהיה רשומה מחצית הדירה). האם הדבר דורש מס רכישה? האם זה ייפגע בזכויותיי אם ארצה למכור את דירתי הנוכחית ולרכוש דירה אחרת? והיה ואחותי תרכוש את החלק שלי ובכסף שאקבל אשדרג את דירתי הנוכחי - מה המשמעות מבחינת מיסים? תודה רבה

  השב
 • 22:05, 5 בנובמבר 2015

  דידי שלום. משאלתך לא ברור האם כבר ניתן צו ירושה והדירה נרשמה ע"ש הורייך ועתה הם מבקשים לבצע העברה ללא תמורה/בתמורה על שמך וע"ש אחותך או שטרם ניתן צו ירושה והם מעוניינים להסתלק מהירושה לטובתכן. לכל חלופה מהאמור לעיל, יש תשובה שונה לגבי המס המוטל, אם בכלל. על כן עם קבלת הבהרות אוכל להשיב לשאלתך כדבעי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.