מכירת דירה בסיום תמא 38 = 25 אחוז מס ? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 03:13, 10 באוקטובר 2015

  הבנתי שלמרות שהקבלן אמור לשלם מס שבח, מס השבחה, ועוד או שיש פטורים מסויימים ממס, הרי שאם אמכור את הדירה בסיום הפרוייקט אני כמוכר אשלם 25% מס שבח והיטל השבחה ועוד עוד מעט מסיימים לבנות אצלינו תמא 38 ואני רוצה דווקא למכור עכשיו את הדירה הבנתי שאצטרך לשלם מס שבח ומיסים נוספים אם אני לא רוצה להמתין ? באמת יש תקופת המתנה ? כמה שנים זה ?

  השב
 • 21:58, 5 בנובמבר 2015

  עודד שלום. ככל שהדירה שלך משמשת או ראויה לשמש למוגרים כיום, וזו דירתך היחידה החל מיום 1.1.2014 ולא מכרת במהלך 18 חודשים אחרונים דירה אחרת בפטור, לא נראה לי שאמור לחול מס שבח בגין מכירת הדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.