העברת נכס במתנה מאב להן - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • שם:

  נשלח ע"ישם: 21:53, 23 באוקטובר 2013

  ישנה חברה שהיא איגוד מקרקעין - החברה קנתה חלק בנכס שהוא בניין בעל 4 קומות . החלק הזה בנכס מתחלק : 1/3 לשותף אחד ו2/3 לשותף השני. ה-1/3 שייך לתושב ואזרח חוץ [אמריקאי] את השליש הזה הוא רוצה להעביר לבנו במתנה, שגם הוא תושב ואזרח אמריקאי. [ישראלים לשעבר שחיים שנים רבות בארה"ב] . ידוע לי שעלי להוציא דו"ח שמאי על חלקו בנכס, שאלתי היא איזה מס, אם בכלל, צריך לשלם ואיזה אחוזים מסכום הערכת הנכס. תודה, בלה

  השב
 • 19:24, 24 באוקטובר 2013

  בלה שלום, בשאלתך מעורבים תחום דיני חברות, דיני מיסים ודיני מס שבח גם יחד , ומן הסתם לא ניתן להשיב לשאלות של חישוב מס העשוי לחול, באמצעות הפורום, אלא עליך לקבל ייעוץ פרטני מעו"ד המתחמה בתחום ולפרוש בפניו עובדות נוספות וחיוניות לצורך ביצוע החישוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.