מס שבח במכירת קרקע עם זכויות בניה- פישוט השאלה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 09:08, 26 באוקטובר 2013

  הנני בעלת 2 דירות (אחת ירשתי מאמי )המהוות בית דו משפחתי על קרקע של דונם. מהו סכום המקסימום של מס שבח (ואולי מס נוסף ,היטל השבחה וכו?)אותו אדרש לשלם להערכתך בעת מכירת מחצית המגרש הריקה(עם כל זכויות הבניה הקיימות )תמורת 1.5 מליון ש"ח.,, זאת בהתחשב בזכאותי למכור 2 הדירות בפטור מלא כיום(אחת ל4 שנים) ובהסתמך על עלויות הרכישה (דירת אמי נקנתה ביוני 1961 תמורת 19000 ל"י ודירתי שלי נבנתה (על דירת אמי) ב1973 תמורת 60000 ל"י. ) תודה מראש לתשובתך הכללית.

  השב
 • 20:47, 31 באוקטובר 2013

  אסתר שלום. כפי שעניתי לך קודם (ביום 24.10.13) שאלתך מורכבת מאוד ונדרשים חישובים מורכבים. על כך לא ניתן לתת תשובות בפורום. אין מנוס אלא לקבוע פגישת ייעוץ לצורך ביצוע חישובים מורכבים הנדרשים ותכנון המס הנכון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.