דרישה לתשלום מס רכישה על קניית קרקע+דרישה לקנס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • תמי

  נשלח ע"יתמי 08:34, 14 בנובמבר 2013

  שלום,בני ובת זוגתו,רכשו קרקע לבנית ביתם.הם שילמו לכל הגורמים,כפי שנדרש מהם.רק משום מה,שום גורם לא ציין בפניהם,שהם אמורים לשלם גם מס רכישה.יש לציין שזהו הנכס הראשון שהם רוכשים,ולא היה ידוע להם על תשלום המס.כאשר הם קיבלו שובר מרשות המיסים,היא כללה גם קנס בסכום גבוה,והם פעלו מיד מול רשות המיסים,שהורידו את סכום הקנס,והם ניקנסו על סכום של 3.700 ש'.השאלה שלי,האם רשות המיסים או כל גורם אחר,שקשור לקניית המגרש,לא היה אמור ליידע אותם?האם הם לא היו אמורים לקבל הודעה,שעד תאריך מסוים יש לשלם את מס הרכישה? ולא לשלח להם שובר תשלום שכלל קנס? כפי ציינתי וזה ברור שהם זוג צעיר בתחילת דרכם,שעובדים מבוקר עד ערב כדי להתפרנס בכבוד,ולפרנס את ילדתם הקטנה,ולא להזדקק להורים,שבכל זאת משתדלים לעזור.האם זוהי הדרך לעשות "קופה" על חשבון הצעירים,שמנסים בכל כוחם לבנות את ביתם,בארץ. האם יש אפשרות באיזו שהיא צורה לקבל את סכום הקנס שהם שילמו? מודה מאד על ההתיחסות,ואשמח לקבל תשובה תמי

  השב
 • 00:23, 24 בנובמבר 2013

  תמי שלום. נא וודאי מי ייצג את הרוכשים בעת רכישת הנכס ובמידה ולא היו מיוצגים, מי היה עורך הדין שמילא עמהם את ההצהרה למשרדי מיסוי מקרקעין וערך את שומת מס הרכישה, לרבות החתמתם על ההצהרה ואימות חתימותיהם ע"ג טופס ההצהרה. אותו אדם או עוה"ד היה אמור למסור לרוכשים את כל ההסברים בקשר לתשלום מס הרכישה, סכומו, מועד תשלומו והקנסות בגין אי תשלום במועד או בגין איחור בהגשת ההצהרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.