דירה משותפת בירושה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 09:55, 20 בנובמבר 2013

  לפני 3 חודשים קיבלתי בירושה משותפת עם אחי דירת מגורים ( על פי צוואה). שאלותי להלן מתייחסות לתקופה שלאחר 1.1.14 : 1. האם מכירת חלקי בדירה( 50%) במחיר שוויה ( לא במתנה) לאחי עשויה לפגוע ביכולתי לקבל הטבת מס ( הגנה לינארית) מאחר והמכירה היא לקרוב? 2. במידה וביום 1.1.14 לא יתקבל עדיין צו קיום צוואה ( וכנראה זה המצב) האם ניתן לומר כי אני נכנסת לתקופת המעבר עם דירה יחידה ( דירת מגורי) או שעצם העובדה שאני יורשת על פי הצוואה גם אם טרם התקבל הלכה ולמעשה צו לקיומה פירושה שיש ברשותי שתי דירות? בתודה דניאלה

  השב
 • 23:58, 23 בנובמבר 2013

  דניאל שלום. במידה והדירה שקיבלת בירושה עונה למס' תנאים הקבועים בחוק, הרי שהיא לא תחשב כדירה נוספת ותוכלי למכור אותה לאחיך עפ"י סעיף פטור המיוחד לכך, מבלי שהדבר יפגע באפשרותך למכור את דירתך הנוספת (היחידה) בפטור ממס. מאחר ונסיבות ההורשה והפרטים החיוניים לא פורטו בשאלתך, לא אוכל להשיב תשובה מפורטת. ככל שתבקשי לפרט את נסיבות ההורשה תוך שמירה על דיסקרטיות וצנעת הפרט, ניתן לפרט את הפרטים החיוניים במייל של הח"מ או בטלפון, המופיעים בפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.