ביטול חכירה - פטור ממס שבח??? - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 22:59, 23 בנובמבר 2013

  . האם ביטול חכירה הינו אירוע מס או שמא פטור ממס שבח? זה דחוף לי במיוחד!!! אודה מאוד לתשובתכם!

  השב
 • 23:23, 23 בנובמבר 2013

  לי שלום. לא ברור משאלתך מה הכוונה "ביטול חכירה" . על מנת להשיב לשאלה עלי לדעת במה מדובר, תקופת החכירה, סוג החכירה, נסיבות ההתקשרות בעסקה וסיבת הביטול.

  תגובה
 • 10:55, 24 בנובמבר 2013

  הבעלים הם קרן קיימת לישראל/ מנהל, החוכרים הם אגודה שיתופית נווה כיבוש ויש גם אדם שהינו חוכר משנה. תקופת החכירה מסתיימת ב2048 זו שכירות מהוונת,
  אנחנו חשבנו שאם נשלם לחוכרים הראשיים סכום של כסף הם יבטלו את החכירה. וכך נוכל להביא את הסכמת החוכרים הראשיים / שטר ביטול למנהל ויבטלו לנו את החכירה. האם זה כרוך במס כלשהו? מקווה שזה מובן מספיק.
  אודה מאוד לתשובתך!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.