הרפורמה במיסוי מקרקעין - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 14:43, 11 באוגוסט 2013

  שלום, רציתי לשאול - מתי נכנסת הרפורמה במיסוי מקרקעין לתוקף? ועל אילו עסקאות (כלומר, על עסקאות שנערכות מאיזה תאריך)? תודה!

  השב
 • 19:43, 11 באוגוסט 2013

  נעמה שלום. הרפורמה אמורה לחול החל מיום 1.01.2014 אלא שישנן הוראות שחלות כבר מיום 1.08.2013, כגון מדרגות מס הרכישה החדשות וביטול ההקלות במס רכישה לתושבי חו"ל, הרוכשים דירה בישראל. כמו כן , יש משמעות לתקופות הצינון שנקבעו לגבי מתן דירה במתנה בין קרובים - מתנות שניתנו עד ליום 1.08.2013 - חל הדין הישן , ואילו על מתנות שניתנו מאוחר יותר ממועד זה, יחולו הוראות הרפורמה. מכל מקום במסגרת פורום זה לא ניתן לפרט את כל הוראות הרפורמה המורכבות ועליך להייוועץ עם עו"ד מומחה בתחום מיסוי מקרקעים בטרם עשיית עסקה כל שהיא במקרקעין. מיכאל אבירם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.