תשלום נוסף עבור מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 14:36, 3 בדצמבר 2013

  שלום, לאחר שרכשתי קרקע חקלאית הייתי אמור לשלם 5% מס רכישה. לאחר ששילמתי זאת נאמר לי שלפי התקנות אחוז מס הרכישה עלה ל-6%. האם עלי להוסיף סכום נוסף על כך? דבר שני- עת קיבלתי את שובר התשלום, ראיתי ששובר זה התקבל אצל העו"ד המייצג אותי יום לפני פקיעת תוקף לתשלום. האם זה הגיוני שאני צריך לשלם את הריבית האמורה? אשמח לקבל תשובה בהקדם..תודה.

  השב
 • 23:16, 3 בדצמבר 2013

  אלי שלום, החל מיום 1.08.2013 הועלתה מדרגת מס הרכישה על רכישת קרקע ל-6% ועליך לשלם את האחוז הנוסף, אך במידה ותקבל היתר לבניית בית בתוך שנתיים תוכל לבקש את האחוז חזרה בתוספת ריבית והצמדה. באשר לאיחור בתשלום, פנה לעו"ד שייצג אותך ובקש הסבר לאיחור במסירת השובר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.