מס שבח 2014 - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 10:55, 4 בדצמבר 2013

  שלום, ברצוני להעלות שאלה: אני לא זכאי לפטור ממס שבח של אחד לארבע שנים, היות ומכרתי דירה בפברואר השנה. נכון להיום, ברשותי שתי דירות. אני רוצה למכור אחת משתי הדירות שלי. במידה ואמכור אחת משתי הדירות שלי ביום ה- 02.01.2014, האם אהיה זכאי לחישוב מס שבח ליניארי ? כלומר, האם אהיה פטור על השבח שהצטבר עד ה 01.01.2014 ואשלם רק מס שבח 25 אחוז על השבח שבין ה- 01.01.2014 ליום 02.01.2014, שזה הלכה למעשה פטור ליניארי / הגנה ליניארית ? אודה על תשובתכם, מיכאל

  השב
 • 00:01, 17 בדצמבר 2013

  מיכאל שלום. עקורנית הנך צודק , אלא שבחוק קיימת הוראת מעבר המחייבת כביכול מכירת דירה נוספת (שלישית) בתום 4 שנים ממועד מכירת הדירה הראשונה. הדבר עדיין נמצא בבדיקת נציבות המס וממתינים לפרסום הוראות ביצוע לפיה רשות המיסים לא תחייב מכירת דירה שלישית. נכון להיום לא ניתן לתת לך תשובה חד משמעית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.