מיסוי דירה שעברה בירושה כפולה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • yariv shabo

    נשלח ע"יyariv shabo 12:10, 4 בדצמבר 2013

    שלום. אשמח לתשובה בעניין הבא: נמכרה דירה על ידי מוכרת, הדירה היתה שייכת להורי בעלה של המוכרת. בעלה של המוכרת והוריו נפטרו. הדירה עברה בירושה מכוח צווי ירושה , מהורי בעלה אל המוכרת (העברת זכויות אחת אבל בשתי פעימות, מההורים לבעל ומהבעל למוכרת) הורי הבעל היו זכאים לפטור (דירה יחידה וכו') לבעל המוכרת ולמוכרת עצמה יש דירה נוספת. האם המוכרת תהיה זכאית לפטור מס שבח ? בעצם אני חושב שהשאלה היא האם המוכרת נכנסת בנעלי בעלה שנפטר ? שכן אם בעלה היה מוכר את הדירה הוא היה זכאי לפטור מכוח סעיף 49ב (5).. תודה מראש !

    השב
  • 23:56, 16 בדצמבר 2013

    יריב שלום. אם תקרא היטב את סעיף 49ב(5) תוכל להבחין שהיורשת לא זכאית לפטור על-פיו. אך יכולה לנצל פטור אישי שלה ככל שעונה לתנאי סעיפי משנה אחרים בסעיף 49ב.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.