מס שבח בעת מכירת חלק מהנכס - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • בתיה

  נשלח ע"יבתיה 12:31, 6 בדצמבר 2013

  שלום יש לי דירה יחידה שאני רוצה למכור רק 80 אחוז ממנה ולהשאיר בידי סטודיו שמופרד מהבית העיקרי בקיר וכניסתו נפרדת .האם יש פה שבח ?האם זה אפשרי למכור רק חלק מהנכס ?האם עדיף לי למצוא קונה שיקנה את כל הבית?אני מאוד רוצה להשאיר את הסודיו ברשותי אבל אם המיסוי יהיה גבוה מהמיסוי א אמכור את כל הנכס אולי עדיף לי לותר ? תודה

  השב
 • 23:51, 16 בדצמבר 2013

  בתיה שלום. לא ניתן לקבל פטור במכירת חלק מנכס. מאידך עלי לצין כי מכירת נכס מופרד לשתי יחידות נפרדות עם כניסות נפרדות , עשויה להיחשב כמכירת שתי דירות ותוצאת המס כאן תהיה גבוהה. נא פני לקבלת יעוץ פרטני בטרם תערכי עסקה כלשהי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.