• 22 ביולי 2012

    עיתוי ומתן מענה למכתב התראה בסכום קצוב ונפקות ימי הפגרה

    במידה והתקבלה רק במהלך תקופת הפגרה מכתב התראה על בסיס סעיף 81 א' רבתי לחוק ההוצל"פ בטרם פתיחת בהליכי משפט להגשת תובענה על סכום קצוב, האם ימי הפגרה נספרים או לא כמענה למכתב מטעם הנתבע בתקופה הנקובה תוך 30 יום רק מה-1 לספטמבר ואילך או שהמענה למכתב חייב להיות בפגרה עצמה והימים נספרים מחודש קבלת המכתב/אזהרה?
    בנוסף אציין כי הבנק תובע לכאורה על 50,000 ש"ח, אך בפועל במכתב עצמו הבנק מאיים לכאורה לפרוע את כל המסגרת וההלוואות הקיימות הגבוהות הרבה יותר מסכום זה ולכאורה אני למדה מזה שזה ייעשה באותו הליך וכי מכתב ההתראה יהיה תקף לכך, זה הגיוני וחוקי?
    האם נוסח המכתב חוקי לכאורה כשלעצמו עפ"י סעיף 81א' באשר תקרת התביעה בהליך זה הינו רק 50,000 ש"ח בהוצל"פ וכי כל סכום ההלוואה והמסגרת גבוה הרבה יותר מזה במידה והדבר ייתבע מהלקוח מהבנק לכאורה?
    האם זה חוקי ומדוע לכאורה הבנק לא מאיים כבר לתבוע לכאורה את כל הכסף בהלוואות ובמסגרת לפירעון בפעם אחת וזהו ועושה זאת במכתב התראה רגיל מן השורה על כל הכסף ורק בא לאיים בתביעה על 50,000 ש"ח בהליך מקוצר אבל מחזיק במקל בשני קצותיו לכאורה?
    האם הבנק מנסה לכאורה לחסוך בהליכי משפט על חשבון הלקוח במקום בהליך רגיל ולרקוד על 2 חתונות שלא כחוק לכאורה?
    כלומר האם בסוגיה הזו הבנק נוהג לכאורה שלא כדין באיום בתביעה על כל החוב במכתב ההתראה כאשר מצד שני הוא שולח באותו מכתב לסכום קצוב עפ"י 81 א' הנ"ל ותובע רק על 50,000 ש"ח ומאיים לכאורה בנוסף על רישום הדבר במוסדות שונים על ההליך שנפתח?
    האם יש למשהו מזה לכאורה משמעות ונפקות ולכל היותר הבנק יכול לתבוע או בהליך המקוצר על ה- 50,000 ש"ח או שעל כל הסכום בהליך אחר ולכן דין מכתב ותובענה בסכום קצוב לכאורה לא חוקי על כל הסכום בהלוואות ובעו"ש?
    תודה רבה על המענה ושבוע טוב

    22 ביולי 2012
  • מנהל הפורום עו"ד גולן גדליה 25 ביולי 2012

    עיתוי ומתן מענה למכתב התראה בסכום קצוב ונפקות ימי הפגרה

    שלום,
    ימי הפגרה יספרו ויבואו במניין הימים למתן תגובה מאחר והמדובר במכתב התראה ולכן עליך להגיב למכתב בהתאם ולא להסתמך על הפגרה - מומלץ להתייעץ עם עו"ד טרם שיגור מכתב התגובה ובמסגרתו להתייחס לכל הסוגיות המועלות בפנייתך וזאת לאחר בחינת המכתב ומסמכים נוספים לרבות מסמכי פתיחת חשבון ומסמכי הלוואה. לידיעה ניתן לתבוע מעבר לסכום של 50,000 ש"ח במסגרת סעיף 81 א.
    בהצלחה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.

    25 ביולי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?