תביעה של בנק שהתרשל בהפקדת צ'קים - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 13:20, 26 ביוני 2014

  שלום, אני עצמאי. מדי חודש אני עושה הפקדות של צ'קים של לקוחות. לפני חודש וחצי ביצעתי הפקדה אצל הכספרית/טלרית בבנק מאחר והמכונה להפקדה לא היתה שמשה. לאחר יומיים הסתכלתי על ההפקדה בחשבון ומשהו לא הסתדר לי, גיליתי החסירו כ- 800 ש"ח מאחד הצ'קים, מיד הודעתי לבנק ולאחר בדיקה הם ביטלו את הצ'ק הנמוך וביצעו הפקדה של הסכום הגבוה. הם התנצלו כשהסברתי להם שבזמן ההפקדה הבחורה בעמדת הטלר שיחקה בנייד שלה תוך כדי ביצוע הפעולות וזו הסיבה לטעות. לפני יומיים מתקשרים אלי מהנהלת חשבונות וטוענים מדוע לא פרעתי את הצ'ק ע"ס 5000 ש"ח שהם שלחו לי, עשיתי בדיקה ואכן, מה שהבנק שלי עשה זה שהוא ביטל את הצ'ק הנ"ל הנמוך לפני שעשה את ההפקדה המתוקנת בתקרית הקודמת. ז"א שהצ'ק ש"בוטל" שכב אצלם ללא דורש, וזאת משום שהכספרית ההיא שלחה את הצ'ק לסליקה ללא פעולה בנקאית, ולכן הוא לא הופקד כלל. השאלה שלי היא האם מרגע שביצעתי את ההפקדה בבנק אין זה באחריותו של הבנק לדאוג להפקדה של הצ'קים כראוי? ובמידה ולא הופקד צ'ק כלשהו האם אין זה מחובתם לברר מדוע, להתקשר אל הלקוח וליידע אותו על כך? אני בדרך כלל סולח על טעויות, אבל בשפת הרחוב, משום שזו הפאשלה השנייה תוך חודשיים הייתי שמח להרים את הבנק על טיל, האם יש פה קייס לתביעה? תודה, אסף

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  11:10, 29 ביוני 2014

  אסף שלום,
  המדובר בטעות בתום לב שתוקנה בהתאם לפנייתך.
  המלצתי להמשיך ולבדוק החשבון על מנת להימנע מטעויות דומות.
  בהצלחה,
  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.