משיכת פיקדון ושבירת תכנית חיסכון - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 07:53, 12 בספטמבר 2014

  לפני כמה חודשים , פקיד של פועלים connect שכנע אותי טלפונית לשים את כספי בתוכנית חיסכון לטווח ארוך ,בסביבות 100,000 ש"ח,כנראה שלא הבנתי אותו כל כך טוב כי הייתי משוכנע שהוא אמר שאני יכול תמיד לשבור את התוכנית אבל לוותר על כספי התשואה. האזנתי עכשיו לשיחה והוא מבחינתו אמר את פרטי התוכנית באופן מדוייק,אך כנראה שכשמוצפים במידע בתחום שלא כל כך מבינים פה אז קשה לקלוט הכל דרך הטלפון. עלה לי צורך למשוך את הכספים ואתמול פניתי לבנק בבקשה לשבור את תוכנית החיסכון, אך להפתעתי אמרו לי שאין הדבר אפשרי ,והציעו לי לקחת הלוואת גישור בריבית גבוהה.. יש לציין שמעולם לא הוצגו בפניי בכתב פרטי התוכנית ולא הייתה לי הזדמנות הוגנת להבין בדיוק לאן אני נכנס. גם לא חתמתי על שום דבר. והבנק מאלץ אותי לחכות לתחנת היציאה הראשונה,שהיא בעוד מעל לחצי שנה אך את הכסף אני צריך עכשיו. והאם בעת מעבר בנק גם כספיי הפיקדון עוברים איתי ושם אולי יוכלו להציע לי תנאים נוחים יותר לפרעון של התוכנית? והאם יש מקרים חריגים שבהם הבנק בכל זאת מאפשר לבן אדם למשוך את כספו? אני מעולם לא שילמתי ריבית לאף אחד ואין לי כוונה לשלם לבנק גם בסיטואציה המגוחכת הזאת ,ככה שאני אובד עצות ,ואשמח לדעת אם יש לי מה לעשות במקרה הזה. רוב תודות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:48, 14 בספטמבר 2014

  רוני שלום,
  ככל הנראה לאחר אותה שיחה עם הפקיד בנוגע לחסכון, נשלח אליך מכתב מהבנק עם תנאי ההלוואה.
  ניתן לבקש להיפגש עם מנהל הסניף ולבקש את עזרתו בקבלת החסכון או לפנות לעו"ד שישלח מכתב לבנק בקשר עם הנ"ל.
  בכל אופן, תמיד פתוחה בפניך הדרך לפנות לבנק אחר ולקבל הלוואה לחצי שנה בתנאים טובים ובריבית נמוכה - הלוואה המאפשרת לך לסגור אותה עוד חצי שנה וכד'.
  שנה טובה ובהצלחה,
  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום
  03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.