ההוראות של בנק ישראל לחוק הפטקא עד 1.7.14 - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 06:52, 13 ביולי 2015

  רציתי להבין מה היו ההוראות של בנק ישראל לבנקים לגבי חוק הפטקה שנחקק בארהב בשנת 2010 לפני שנחתם הסכם בגין הנ"ל בין ישראל וארהב שנכנס לתוקף בתאריך 1.7.14. האם הבנק רשאי היה טרם מועד ההסכם להגביל חשבונו של מי שיש לו גם אזרחות אמריקאית בגין שלא חתם על ניירת הפטקה או שהיה עליו רק לדווח לרשויות הבנק האמריקאי . ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:15, 19 ביולי 2015

  דורית שלום,
  עפ"י כללי ה- (FATCA- Foreign Account Tax Compliance Act) שנכנסו, זה מכבר, לתוקף - מוסדות פיננסיים/ בנקים בעולם חייבים לדווח לרשויות בארה"ב על חשבונות ונכסים שהם מנהלים עבור אזרחים אמריקאים כדי לגבות מהם מס (גם אזרחים שלא מתגוררים בארה"ב).על מנת ליישם החוק, הלקוחות חייבים לחתום על טפסים ובמידה ולא יעשו כן ניתן יהיה "להגביל" חשבונות, לגבות מס כפול ובמקביל לדווח לרשויות בארה"ב.
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.