הודעת בנק לסגירת חשבון תוך 21 יום - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 11:17, 2 באוגוסט 2015

  בעקבות העברת הלוואה בערבות המדינה מבנק אוצר לבנק אחר . קיבלתי הודעה טלפונית שמסגרת הנכיונות מתבטלת במיידי. וכי עלי לסגור את חשבוני תוך 21 יום. 1 . האם בנק יכול לבצע פעולה חד צדדית כזו ? 2 . האם קיימת אפשרות לחייב את הבנק להמשיך ולנכות שקים ? 3 . בקיצור - מה עושים ???? תודה על כל תשובה . יהודה

  השב
 • 22:54, 4 באוגוסט 2015

  ראשית, מדוע להעביר ההלוואה לבנק אחר? הרי מדובר בריביות דומות. ככל ויתר הפעילות הועברה גם היא לבנק אחר, וככל והבנק הראשון ממנו עברו הכספים הסתמך על מחזורי הפעילות, הרי שיש לו עילה להפחית את גובה האשראי, כל שכן את מסגרת הנכיונות המבוססת על המחזור.
  למעלה מכך לא ניתן *לחייב* את הבנק להמשיך ולתת אשראי וכן על מסמכי פתיחת החשבון ו\או מתן האשראי, חתמת כי באפשרותו של הבנק לשנות את המסגרות ותנאי האשראי.

  יחד עם זאת, ככל שאין קריסה של העסק ואין סיכון לבנק, על הבנק לתת תקופה סבירה (תקופה שמשתנה מבית עסק אחד לאחר) להתארגן על מקור מימון חדש, על מנת לא לפגוע בפעילות העסק, ראוי שיעשה זאת ועליו לעשות כך.
  מקווה שעזרתי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

  עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:57, 5 באוגוסט 2015

  יהודה,
  לצערי אני לא מצליח להבין את שאלתך.
  באופן כללי, הבנק לא יכול לסגור לך את החשבון באופן חד צדדי.
  בהצלחה,
  עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
  טל': 03-9440550

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.