חיפוש ללא צו בביתי וברכב - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 23:41, 2 בספטמבר 2013

  שלום, בלשים קפצו עלי ברחוב ליד ביתי וטענו שהם רוצים לחפש בביתי בחשד לסמים. אני סירבתי והם תפסו אותי חזק הובילו אותי לדירה בה אני גר, לקחו ממני בכוח את המפתחות של הדירה ונכנסו איתי לחיפוש כפוי. לא היה להם צו חיפוש והם טענו שכאשר יש להם חשד הם חודרים ללא צו. הם לא מצאו כלום והפכו את הבית. ואז ראו מפתחות לרכב בדירה ושאלו היכן הרכב אמרתי להם ברחוב אולם אני מסרב לחיפוש. הם לא התחשבו והלכו לרכב ומצאו בתא הכפפות סכין ובוף חשיש במשקל 4 גרם. אני רציתי להשתחרר אז הודתי ושוחררתי. אבקש ממך התייחסות האם פעולת השוטרים חוקית והאם אני יכול להתנגד להודאה שלי כי החיפוש היה לא חוקי. בברכת שנה טובה ערן

  השב
 • 16:58, 3 בספטמבר 2013

  זו פשוט שערוריה וזה בלשון המעטה.
  התנהגות השוטרים לפחות כפי שאתה מתאר מנוגדת לכל הכללים ולחוקים ואף לפסיקה הנוהגת בארצנו.
  גם אם השוטרים מצאו ראיות שיכולות להוות עבירה פלילית ההתנהגות שלהם בהשגת הראיות יכולה להביא לפסילתם ובכך אף להוביל לביטול כתב אישום.
  חד משמעית ובהתאם למה שסיפרת פעולת השוטרים אינה חוקית.
  ויש דרך גם לתקוף את ההודאה שלך ככל שיוגש נגדך כתב אישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.