נחקרתי במשטרה על החזקת סמים במסיבה - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • שי-לי

  נשלח ע"ישי-לי 11:28, 1 באוגוסט 2016

  הייתי במסיבה ושוטרים הגיעו לא יודעת למה ומצאו כמות קטנה של סמים קלים. לקחו את כל מי שהיה במסיבה לתחנת משטרה ולקחו לנו טביעות אצבעות וחקרו אותנו. מי שהסמים שלו לא הודה שהם שלו. אני לא צרכתי סמים ולא החזקתי את הסמים אני גם לא בטוחה של מי הסמים.מה קורה עכשיו? יאשימו את כולם בהחזקת סמים?ייפתח לי תיק פלילי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

  עו"ד משה ליפשיץ,מנהל הפורום

  10:26, 23 באוגוסט 2016

  אכן יתכן וכבר נפתח לך תיק פלילי במשטרה כחשודה וזאת בהתאם לתיאור הפרטים שמסרת לגבי התנהלות המשטרה כנגדך - המשטרה אכן יכולה להאשים אותך בהתאם לחומר הראיות שקיים ברשותם ולהגיש כנגדך כתב אישום לבית המשפט

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.