בן 13 נתפס עם סמים לשימוש עצמי - פורום עבירות סמים

שאלה חדשה
 • בטי

  נשלח ע"יבטי 11:27, 28 באוקטובר 2013

  האם נער בן 13 שנתפס עם כמות סמים לשימוש עצמי רשויות הרווחה יכולים לקחת אותו מהמשפחה שלו? והאם הוא יקבל עונש של מאסר בבית סוהר לנערים?

  השב
 • 13:01, 28 באוקטובר 2013

  חסר לי נתונים אך בהתבסס על המסופר לעיל אין שום קשר לרווחה ולעבירה הפלילית ובטוח שבגלל עבירה כזו לא יוציאו אותו מחיק משפחתו. הרווחה מתערבת רק כאשר יש חשש לשלום הילד, כאשר המשפחה לא מסוגלת לגדלו ולקיים את צרכיו וכיו"ב.
  עונש על ביצוע עבירה שכזו בגיל כה צעיר יבוא לידי ביטוי לאחר שיחל לשתף פעולה עם קצינת מבחן במסגרת שירות מבחן לנוער היה ויפתח הליך פלילי וספק בעיניי אם זה יהיה בית סוהר לעבריינים צעירים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה ליפשיץ

מנהל הפורום: עו"ד משה ליפשיץ

בעל תואר במשפטים, תואר בקרימינולוגיה ותואר במדעי החברה. בנוסף, השתלם בקורסים בתחום ארגוני פשיעה, חקי
למידע נוסף

077-2303931 חיוג
הודעה

האיסור בשימוש בסמים מעוגן בפקודת הסמים המסוכנים כאשר זו מפרטת את סוגי העבירות והכי חשוב את סוגי הסמים אשר השימוש בהם בכמות שאינה מותרת, יוצרת את יסודות העבירה המנויה בפקודה וביניהם החזקה לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, יבוא יצוא, סחר וכיו"ב.
לאחרונה אושרו "סמי הפיצוציות" כסמים אסורים לשימוש ואלה הוספו לפקודה ומשכך שימוש בסמים מסוג זה עלול להוביל פלוני אל בין כתלי בית המשפט הנכבד כשכתב אישום עומד ותלוי כנגדו בעבירות סמים. 
העונש בצד ביצוע עבירות סמים הינו בהתאם לקביעת המחוקק אלא שבכל מקרה ענישה היא לעולם אינדיבידואלית הלוקחת בחשבון פרמטרים אישיים, שיקומיים, עתידיים וכיו"ב. 
הרשעה בביצוע עבירות סמים תוביל בד"כ לבעיות בגיוס, שלילת רישיון נהיגה, חילוט חפצים שנתפסים וכיו"ב
זוהי רק תמצית של עולם ומלואו שכן עולם הסמים רחב כשם הסמים המפורטים בו.