בן 24 סובל משיתוק מוחין - תביעה על רשלנות רפואית - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • חמוטל

  נשלח ע"יחמוטל 11:45, 29 באפריל 2014

  אחי בן 24 סובל משיתוק מוחין והוריי אף פעם לא העלו את האפשרות שיכול להיות שהשיתוק נגרם כתוצאה מרשלנות של ביה"ח אין לי את כל הפרטים והנתונים אבל אני הייתי רוצה לבדוק לעומק אם היתה רשלנות ובגלל זה נולד כך. האם בגלל גילו זה מאוחר מדי? האם עורך דין מחפש את כל הנתונים ועושה את הבדיקות אם היתה רשלנות או שאת זה המשפחה צריכה לעשות?

  השב
 • 16:09, 29 באפריל 2014

  חמוטל שלום,
  תקופת ההתיישנות בתביעה של קטין היא עד בגיעו לגיל 25.
  את תהליך הבדיקה האם יש חשד לשיתוק מוחין בגלל רשלנות רפואית, מבצע עורך הדין והוא מבוסס על סיפור המעשה ועל התיקים הרפואיים.
  אתם חייבים להזדרד אם אתם רוצים להגיש תביעה, מאחר שהכנת תביעה להגשה לעניין שיתוק מוחין לוקחת זמן רב, בשל הצורך לעבור על חומר רב, להבין אותו ולמצוא מומחים מתאימים להגשת חוות דעת.
  נשמח לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .