ערעור בעליון כאשר בימ"ש קובע כי לא ניתן להוכיח קשר בין רשלנות לנזק שנגרם לתינוק - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • הודיה

  נשלח ע"יהודיה 11:23, 30 בדצמבר 2014

  האם כאשר בית משפט קובע כי לא ניתן להוכיח קשר בין רשלנות לבין הנזק שנגרם לתינוק אפשר לערער בעליון? מה הסיכויים ששם תתקבל תוצאה אחרת?

  השב
 • 11:10, 1 בינואר 2015

  הודיה שלום,
  ככלל, על כל פסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי ניתן לערער בבית המשפט העליון.
  בעניין שלך, השאלה היא מה היו הטיעונים של בית המשפט המחוזי כשקבע שלא ניתן להוכיח קשר, והאם ביסס אותם בהתאם לראיות שהיו בפניו או לא.
  לא ניתן לדעת מה הסיכויים בעליון, הכל תלוי בחומר הקיים ובטיעונים. לא פעם העליון הפך החלטה של המחוזי, אבל תביעות גם נדחות שם.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .