רשלנות בלידה אחרי שהצוות הרפואי לא עדכן אותנו שהתינוק נמצא במצוקה - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 11:06, 30 באוקטובר 2013

  לפני 3.5 שנים ילדתי את בני שסובל משיתוק מוחין. כשהייתי בצירים וישבתי על כיסא הגלגלים הצוות הרפואי שעקב אחרי העובר המליץ לי להיכנס לניתוח קיסרי אבל אני ובעלי רצינו שהלידה תהיה בלידה טבעית. הצוות הרפואי ניסה לשכנע אותנו אבל לא לחצו עלינו ולא הסבירו לנו שהעובר נמצא במצוקה. בסופו של דבר הלידה בוצעה בניתוח אבל אם הצוות הרפואי היה מבהיר לנו את המצב של התינוק לא היינו מתעקשים ללדת בלידה טבעית. היום כשאנחנו יודעים מה מצבו של בני אנחנו לא יכולים שלא לתהות אם לא נעשתה טעות חמורה של הצוות הרפואי בביה"ח ולא לחצו עליי והסבירו לי שהילד במצוקה. האם האשמה היא עלינו או על הצוות הרפואי?

  השב
 • 16:47, 30 באוקטובר 2013

  לילך שלום,
  ראשית לא עולה מהשאלה באיזה שלב אותרה מצוקת העובר, שכן ביגוד לרצון הכללי שלכם לשלוט בתנאי הלידה, אפשר וניתן להתווכח עם רצון זה הוא לגיטימי או לא, אולם ברגע שבו מופיעה מצוקה רפואית אובייקטיבית, דומה כי הצוות הרפואי מחויב לפעול על מנת למנוע את הנזק מהעובר. הדרך לפעול היא להוציא את התיק הרפואי כדי לראות מתי הופיעה המצוקה ומה בדיוק הוסבר באותם רגעים גורליים, שכן המסמכים אמורים לשקף את מה שקרה בזמן אמת ולא את הפרשנות שלנו בחלוף 3.5 שנים. ככל שתרצי נשמח לסייע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .